Decking Nedir ?

Decking Nedir ?Decking, havuz etrafı, bahçe gibi ıslak zemin üzerine uygulanan dış hava şartlarına dayanıklı ahşap malzemedir.
Bangkirai
Iroko
Merbau DarkTeak KaroTeak


Decking UygulamaDecking modüler sistem istediğiniz zaman istediğiniz yere taşıyabileceğiniz, dilediğiniz anda başka mekanlarda kullanabileceğiniz,toplayıp deponuzda saklayabileceğiniz kadar size ait bir malzemedir.Modüler sistemde bizim hazırladığımız tipte m2 bazında veya sizin istediğiniz ebatlarda hazırlanabilir.

Decking döşeme


İngilizce tabiri ile güverte döşemesi, zemin sektöründe iseAÇIK ALAN PARKESİ diyebileceğimiz bir döşeme malzemesi veya mizahi şekliyle, evinizin veya bahçenizin güvertesi diyebiliriz.

Nerelerde ve nasıl kullanılır?
Deck sistemleri evinizin yarı açık veya açık olan her yerinde, evinizin konseptine uygun olacak şekilde kullanabilirsiniz. Bu sistem ayni zamanda evinizin kullanma alanını oldukça genişletecek ve size yeni ufuklar açacak bir sistemdir. Evinizin girişi mermer veya taş yerine ahşaptan çok güzel ve sımsıcak bir görüntüye bürünebilir. Burada görüldüğü gibi eviniz girişten itibaren şık ve kullanışlı bir hale gelebilir. Arka kapı çıkışınız bir varendaya dönüşebilir.

Ayrıca kot farklarından dolayı kullanamadığınız atıl alanları çok basit işlemlerle evinize dahil edebilirsiniz. Havuz kenarlarınız önemli ölçüde kullanılabilir ve faydalı alanlara dönüşebileceği gibi görsel açıdan size ve dostlarınıza bir şölen yaşatabilir. Kot farkından dolayı kullanamadığımız ve evimizin veya bahçemizin kör alan tabir edilen yerleri küçük bir çalışmayla doyulmaz güzellikte bir alan haline gelecektir. Bütün bu güzelliklere sahip olmak o kadarda zor ve pahalı değildir önemli olan doğru malzemeyi ve doğru ustayı bularak yola çıkmaktır.
Asla unutmayınız; iyi bir malzeme kötü bir uygulayıcının elinde perişan olur ama uzman bir elde kötü bir malzeme dahi harikalar yaratacak duruma gelebilir.

Hiç yorum yok: